Jak ZMOTYWOWAĆ się do ĆWICZEŃ?

Jak zmotywować się do zdrowego stylu życia? Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Motywacja to odwieczny temat tabu, nad którym rozwodzą się niemalże wszyscy chociaż raz usłyszawszy o tym słowie. „Jak zmotywować się do ćwiczeń?”- ludzie zadają sobie wiecznie te pytanie.

Na ten temat dużo już zostało napisane i cały czas dochodzą na ten temat nowe informację. Słownikową/podręcznikową definicję motywacji znajdziesz nawet na Wikipedii.

Od czego to zależy , że jedni ludzie mają jej mnóstwo, a drudzy prawie w ogóle.  Raz chce się nam podbijać świat, a innym razem nie mamy ochoty wstawać z łóżka. Jak to działa? Jak zmotywować się do ćwiczeń?

ZOBACZ ARTYKUŁ – JAK NIE CHOROWAĆ?

Znam odpowiedz na powód naszej motywacji. W naszym społeczeństwie krąży fałszywe przekonanie, że jeśli nie mamy siły iść pobiegać to gdy pójdziemy uprawiać ten rodzaj ruchu to będziemy jeszcze bardziej zmęczeni.

Otóż jest to fałszywe przekonanie, bo tak naprawdę podczas wysiłku fizycznego nasz organizm się regeneruje, a my zyskujemy mimo nakładu energii w wysiłek fizyczny dodatkową moc do działania. Wniosek z tego prosty:

Aby mieć większą motywację należy więcej robić, a czasem nawet zmusić się do rozpoczęcia pracy, a wtedy motywacja sama przyjdzie.

To wbrew logice, ale taka jest odpowiedz. By mieć motywację trzeba się zmusić do pracy i zacząć, aby uruchomić w sobie wir motywacyjny. To podobne porównanie do młynu zasilanego wodą.

Gdy dostanie się do niego woda cały czas będzie się kręcił, ale aby to się stało musimy otworzyć śluzę, aby dotarł do niego pierwszy strumień wody, który ruszy całą machinę w ruch.

Masz jakieś ciekawe, aby się zmusić do działania? Jak zmotywować się do ćwiczeń? Napisz poniżej w komentarzu, być może ktoś zastosuje Twoją metodę i Ci kiedyś podziękuje 🙂

Dodaj komentarz

Bezpłatny Trening Wideo