CIĄGŁE ZMĘCZENIE? Poznaj SZYBKIE Rozwiązanie!

Ciągłe Zmęczenie? Poznaj Szybkie Rozwiązanie!

Ciągłe zmęczenie? Stale czujesz się przepracowany? Szczególnie w okresie zimowo-wiosennym gdy słońce jest zasłonięte przez chmury jesteśmy bardzo narażeni na stany depresyjne i dokucza nam brak motywacji połączony z niechęcią do robienia czegokolwiek.

Chyba każdy z nas przeżył to nie raz. Jak sobie więc poradzić z problemem jakim jest ciągłe zmęczenie?

Słońce wytwarza witaminę D3, która u ludzi jest między innymi odpowiedzialna za uśmiech na twarzy czyli dobre samopoczucie. Nasze babcie znały ten sekret i nie bez powodu wyganiały nas na dwór wciskały tran:)

Przebywając na dworze w świetle słonecznym chociażby przez 30 minut nasze ciało jest w stanie zgromadzić wystarczającą ilość witaminy D3 do prawidłowego „szczęśliwego” funkcjonowania.

Niestety w zimę czy też w deszczowe dni nasze słońce jest schowane za szarymi chmurami, a my automatycznie tracimy uśmiech na twarzy i chęć do życia.

Dlatego ktoś mądry wpadł na pomysł aby umieścić witaminę D3 w suplemencie diety aby nas wspomagała w promieniowaniu uśmiechem w pochmurne depresyjne dni.

ZOBACZ ARTYKUŁ – JAK ZMOTYWOWAĆ SIĘ DO ĆWICZEŃ?

Same plusy, my jesteśmy szczęśliwi, a do tego jeszcze osoby, które mijamy z uśmiechem na swoich ustach również mają lepszy dzień. To jest jeden sposób na ciągłe zmęczenie i zniechęcenie.

Kolejną metodą, którą przeczytałeś powyżej było przebywanie na słońcu. Najlepiej to robić gdy mamy godzinę 11-13, gdyż wtedy drogocenne promienie słoneczne padają na nas pod odpowiednim kątem. Wtedy otrzymujemy bardzo duże dawki witaminy D3.

Czy samo słońce jest więc dobrym rozwiązaniem?

Jednakże samo siedzenie na słońcu nie rozwiąże Twoich zmartwień. Otóż słyszałem historię, w której na poziom witaminy D3 we krwi badani byli- surferzy! Kto jak nie oni spędza tyle czasu w słońcu, na świeżym powietrzu.

Niestety według badań Ci sportowcy mieli znaczne niedobory witaminy D3, więc co za tym idzie- Ty czy ja, którzy nie jesteśmy takimi sportowymi „świrami” spędzającymi na słońcu 3/4 dnia możemy mieć (i na pewno tak jest) problemy z niedoborem witaminy D3.

Zalecałbym tu suplementacje mega dawkami witaminy D3, natomiast warto, żebyś ten temat poruszył ze swoim rodzinnym lekarzem, gdyż nie każdy niestety może przyjmować ten suplement w takich dawkach. Tak to działa- nie wszystko jest dla wszystkich 😉

Być może też masz jakieś swoje tajemne metody na pokonanie lenia i działanie? Podziel się nimi w komentarzu poniżej- inni będą Ci na pewno za to wdzięczni 🙂

Dodaj komentarz

Bezpłatny Trening Wideo