SPANIE NAGO 9 Powodów Dlaczego Warto! Znasz je?

Spanie Nago? Skąd ten pomysł?

Czy spanie nago jest zdrowe dla Ciebie? Poznaj 9 powodów dlaczego warto!

Większość z nas ma w ciągu dnia masę zadań do wykonania, dlatego warto, żebyśmy mieli siłę na ich wykonanie.

W tym nam właśnie pomoże spanie nago!

Nie zrozum mnie proszę źle- nie liczy się sama energia do działania. Liczy się też twoje samopoczucie, to jak wejdziesz w dzień.

Dobrze by było, żeby było one jak najlepsze, bo wtedy moim zdaniem wykonasz/osiągniesz najwięcej tego co sobie założyłeś w ciągu dnia.

Pamiętam czasy kiedy chodziłem do spania w długiej piżamie do kostek. Koszula od góry stroju nie należała do najlżejszych.

Skutkowało to nadmiernym poceniem się w trakcie snu. Niezbyt to komfortowe, żeby tak zacząć dzień- chyba, że lubisz spać w kałuży 🙁

To było jednak kilkanaście lat temu i trochę się pozmieniało. W tej chwili mam już jakąś wiedzę więc w przystępny sposób opiszę Ci tutaj zalety spania na waleta.

UWAGA! Niewskazane spać Ci nago, jeśli jesteś celebrytą i zewsząd otaczają Cie kamery i flesze. Wszystkich innych zapraszam do czytania.

Czy spanie nago to wskazane dla każdego?

Oprócz przykładu powyżej nie ma jasnych przeciwwskazań. Spanie nago jest dla każdego.

Będzie również dla Ciebie, jeśli przekonasz się tym co napiszę poniżej.

Zobaczysz, że jest mnóstwo zalet do spania nago i (mam nadzieję) już za jakiś czas będziesz się śmiał sam do siebie jak do tej pory mogłeś spać w kombinezonie.

To było o tym dla kogo jest to niewskazane. Teraz o tym dla kogo jest to wskazane- bardzo zaleca się to parom- szczególnie dlatego, że spanie razem zbliża do siebie partnerów oraz zmniejsza dystans między nimi.

Spanie Nago- 9 Powodów Dlaczego Warto!

1. Lepszy Sen- Lepsza Regeneracja

Podczas wypoczynku w łóżku temperatura całego ciała ulega obniżeniu. Jeśli założysz flanelową koszulę, a dół ciała będzie bez jakiejkolwiek odzieży to nie ma opcji, żeby Twój organizm był w stanie obniżyć ciepłotę ciała na całej jego powierzchni.

Nie mówię co będzie, gdy ubierzesz się do spania na cebulkę od stóp do głów. Najlepiej zrób sobie mały eksperyment i samemu przetestuj to jak będziesz się wysypiać śpiąc w ciuchach i bez nich 🙂

Takie coś prowadzi do tego, że będzie Ci o wiele ciężej przejść do najgłębszej fazy snu a co za tym idzie- Twój sen może nie być na tyle jakościowy i niekoniecznie Cie zregeneruje.

Wg. badań mniej niż 10 procent Amerykanów śpi nago- to trochę mało jak na cały ogół społeczeństwa.

Nie mówię, że będzie tak na 100 procent, ale w ten sposób może się zaburzać Twój naturalny cykl snu przez co będziesz się wiercić i budzić- a to z pewnością nie prowadzi do świetnie przespanej nocy…

2. Lepsza Relacja z Partnerem

Spanie nago uwrażliwia niejako Twoją skórę. Wg. badań, gdy śpicie z partnerem „skóra do skóry” wydzielacie „oksytocynę” czyli nazywany przez wielu hormon miłości. Może zwiększać między Wami poczucie ufności oraz bliskości.

Myślę, że po kłótni (i oczywiście po zażegnaniu jej) możecie sobie „przypisać” wspólne spanie nago tak, aby do polepszenia Waszej relacji zaprząc chemie w Waszym ciele 🙂

Mała uwaga- lepiej, żeby faktycznie kłótnia była zażegnana- nie chcecie się przecież pozabijać, prawda?

3. Większa Energia Rano

Tak! Jak widziałeś wcześniej- jeśli będziesz spał pod ośmioma warstwami ubrań to będziesz się nadmierni pocił, grzał ciało i swoje klejnoty (panowie) co niekoniecznie pozwoli Ci się dobrze wyspać.

Gdy jednak ciuchy zostawisz tam gdzie ich miejsce- w szafie i pójdziesz spać nago to będziesz mógł dostrzec, że zaczniesz się lepiej wysypiać- a co za tym idzie będziesz mieć więcej energii w ciągu dnia 🙂

ZOBACZ ARTYKUŁ – „JAK ZMOTYWOWAĆ SIĘ DO ĆWICZEŃ„

4. Lepsze Dotlenienie

Prosta sprawa… Jeśli jest Ci ciepło to Twoja krew krąży wolniej po organizmie. A skoro krąży wolniej to przetransportuje mniej świeżego tlenu do organów niż gdyby Twoje serce biło szybciej. Jak to zrobić, żeby biło ciut szybciej?

Spanie nago sprawi, że temperatura Twojego ciała będzie bardziej obniżona, a przez to Twoje serce będzie właśnie biło ciut szybciej.

Jedna uwaga- zapewne domyślasz się, że lepsze dotlenienie sprawia, że lepiej się myśli; lepiej rozwiązuje zadania itp.

Jednak zalecam Ci, żebyś przed ważnym egzaminem faktycznie przysiadł do materiału i się go nauczył- samo śnienie o egzaminie na dobrym dotleniu nie rozwiąże problemu unikania książek 🙂

Zresztą spróbuj- być może okaże się, że odkryjesz nowy sposób nauki podczas snu- wtedy metoda trzymania książki pod poduszką nabierze sensu!

5. Lepszy Wygląd

Gdy śpisz Twoja gruczoły łojowe w pod Twoja skórą pracują bardzo intensywnie, dzięki czemu Twoja cera będzie wyglądała młodziej i lepiej.

Po prostu w ten sposób regeneruje się ona po całym dniu aktywności.

Gdy ktoś spyta Cie dlaczego tyle śpisz możesz mu odpowiedzieć, że to dbasz w ten sposób o swój dobrywygląd.

Może przejdzie, może nie- sprawdź sam 🙂

6. W Trosce o Twoje klejnoty rodowe

Dla Panów będzie to dodatkowy pretekst, żeby spać bez ubrań. Męskie jądra cały czas starają się obniżać swoją temperaturę.

Dzięki temu poprawia się potencja oraz jakość nasienia. Jeśli cały czas chodzisz w ciasnych slipkach i nie zdejmujesz ich nawet na noc to Twoje „klejnoty” po prostu się przegrzewają. Nie służy to dobrze Twojej męskości…

7. Coś dla Pań

Dla Pań spanie nago jest bardzo dobre.

Przeciwdziała infekcjom dróg rodnych. Jak wiadomo drożdże uwielbiają ciepłe i wilgotne miejsca.

Celowe obniżanie temperatury ciała poprzez brak nocnej odzieży może działać profilaktycznie, więc majtki w dół 🙂

8. Jestem Zaje*isty(a)

Spanie nago (a zwłaszcza razem) sprawia, że oboje widzicie nie tylko swoje, ale też ciało partnera, dzięki czemu bardziej się na siebie otwieracie.

Dodatkowo nabieracie sami dla siebie pewnej postawy- widzę swoje ciało, jest okej, akceptuje je i siebie!

Powinno to zwiększyć Twój poziom samoakceptacji lub samouwielbienia.

9. Odchudzanie 2.0

Spanie bez ubrań może się przysłużyć Twojemu odchudzaniu.

Jak to działa. Spanie bez ubrań -> niższa temperatura ciała -> szybszy metabolizm -> spalanie brązowej tkanki tłuszczowej (BAT).

Oczywiście to będzie wspomagać Twój plan nabrania pięknej plażowej sylwetki, ale jest to dobry dodatek i wg. mnie nie powinieneś opierać na tym całego swojego planu zrzucenia wagi.

Moje Doświadczenia + Wnioski

Jak to wyglądało u mnie? Z racji, że lubię najpierw testować wszystko czym się tu dziele na sobie to wykonałem 7 dniowy test spania bez ubrań w zaciszu swojego mieszkania.

Nie opiszę Ci tu całego eksperymentu podzielonego na dni.

Nnapiszę jak poprawiło się moje samopoczucie, energia i sama jakość snu.

Eksperyment zaczął się niezbyt ciekawie- przez pierwsza noc spania bez ubrań śniło mi się, że jestem ofiarą gwałtu i mnie uprowadzają.

Cóż- niezbyt dobry początek….

Kolejne dni obyły się już bez tego typu atrakcji.

Spałem jak „zabity” i budził mnie tylko poranny budzik lub gdy sam się budziłem o danej godzinie.

Podsumowaniem moich testów jest to, że czuje się świetnie po przebudzeniu się. Jestem zrelaksowany, pełen energii i mam niezwykle dobre samopoczucie.

Czy w zimie jest to wskazane?

Według mnie tak. Zawsze śpię z otwartym oknem czy to zima, lato czy jesień, a ostatni raz chorowałem bardzo mocno jakieś 5 lat temu….

Myślę, że możesz, a nawet powinieneś spać z otwartym w pokoju oknem. Jeszcze lepiej, gdy Twoja kołdra nie będzie jakoś mocno gruba.

Uchroni Cię to przed nadmiernym przegrzewaniem się.

To z kolei obniży Twoją jakość. Wtedy śpisz 8 godzin dziennie, a jesteś bardziej wykończony niż wtedy gdy spisz krótko.

Dziękuje Ci za zainteresowanie tematem.

A Ty co tym myślisz? Zostaw komentarz

Dodaj od siebie komentarz poniżej, a inni z pewnością (łącznie ze mną) będą Ci bardzo za to wdzięczni!

Dodaj komentarz

Bezpłatny Trening Wideo