Jak BIEGAĆ SZYBCIEJ? Poznaj Prosty Sposób!

Jak Biegać Szybciej? Czy Ci się To Przyda?

Wiem, że nie każdy musi być wielkim zwolennikiem biegania. Nie każdy chce wiedzieć jak biegać szybciej, żeby zdobywać medale na zawodach czy w celu zakwalifikowania się do olimpiady.

Prawdopodobnie jesteś taką osobą, ale wiemy, że większość naszych Czytelników to osoby, które chcą wzbogacić swój dzień o dodatkową dawkę ruchu. Często są to osoby zapracowane i bardzo zwracające uwagę na swój czas.

Świetnie by było robić więcej w mniejszej ilości czasu. Na przykład idziesz do pracy i robisz tam 3x więcej w tym samym czasie. Ciekawa wizja?

Oczywiście przykład wyżej jest jak najbardziej realny, ale nie będę dziś o tym pisał, bo to znaleźć możesz w innych wpisach na blogu.

Dziś pokaże Ci krok po kroku to co pozwoli Ci biegać szybciej

Co Ci to da?

Po przeczytaniu tego całego wpisu będziesz wiedział jak w łatwy sposób przyspieszyć swoje tempo biegania, dzięki czemu:

  • w czasie jednego treningu niesamowicie poprawisz kondycję,
  • spalisz więcej tłuszczu lub
  • nabierzesz niesamowitego rozpędu od samego początku dnia,

Po co Ci ta wiedza? Załóżmy, że dziennie przeznaczasz sobie 30 minut na bieganie. Jeśli jesteś początkującą w bieganiu osobą to ta metoda może zwiększyć Twoje tempo o jakieś 20 procent.

Niby mało jak na jeden bieg, ale zsumuj to sobie do aktywności w całym tygodniu, miesiącu- wychodzą wtedy ładne liczby 🙂

Nawet jeśli nie obchodzą Cie te cyferki i nie kładziesz się spać rozmyślając „kurcze- jak mam dziś przebiec więcej w te pół godziny” to może po prostu lubisz się dobrze naładować na cały dzień i mocniejszy, intensywniejszy trening będzie na to „jak znalazł”

A może jeszcze nie biegasz i myślisz czy warto to powiem Ci tak- WARTO. „Haj” po bieganiu jest nieporównywalny z niczym innym. Połącz sobie do tego haj po bieganiu  szybszym tempie- wyjdzie coś niesamowitego*

*mogę pisać o tym całe książki- najlepiej się o tym przekonasz, jeśli jutro rano pójdziesz sobie na próbę pobiegać. Sam zobaczysz, że warto.

Najczęstsze Problemy z Szybszym Bieganiem

Po tym jak polecałem ten tajemniczy sposób paru osobom dostawałem po jakimś czasie odzew, że to bieganie jest nie dla nich. Chodziło o to, że zwiększając drastycznie tempo robili sobie krzywdę w nogi i szybko się zniechęcali.

W całej tej metodzie jest ważne, żebyś robił to z wyczuciem i słuchał swojego ciała. Jeśli lecisz niby hart i czujesz, że jesteś jak w transie to biegnij dalej, szybciej.

Z kolei jeśli czujesz, że biegniesz i musisz zaraz zahaczyć o najbliższy oddział ratunkowy to lepiej zwolnij i spróbuj tej metody następnym razem. I tak do skutku, aż Twoje ciało przyzwyczai się do zwiększonego wysiłku.

Postępując według tego % kontuzji i obrażeń zmniejszy się bardzo szybko.

ZOBACZ ARTYKUŁ – „JAK ZMOTYWOWAĆ SIĘ DO ĆWICZEŃ

Czy Buty Odgrywają Dużą Rolę w Tym, żeby Biegać Szybciej?

Szczerze? Nie! Biegałem w butach za 350zł i w butach za 25zł (oczywiście w obu przypadkach mówimy o butach do biegania). I w tych i w tych wykręcałem dobre wyniki używając tej metody.

Ba! W butach za 25zł przebiegłem dystans 68 kilometrów i to mi również udowodniło, że buty i marka nie biegną za Ciebie tylko Ty!* 🙂

*nie mam żadnych wad postawy czy problemów z nogami, więc zwykłe buty nie robią mi krzywdy. Jeśli masz problemy z powyższymi to lepiej dobrać buty pod Twoje potrzeby.

Czas na Konkret- Jak Biegać Szybciej

Ok, rozpisałem się, ale skoro dalej tu jesteś, widzisz ekran i czytasz te słowa to zapewne jesteś bardzo ciekawy jak biegać szybciej. Już Ci piszę 🙂

Metoda jest niezwykle prosta i wstyd się przyznać, ale poznałem ją w zupełnie innych okolicznościach. Wtedy chodziło o to, żeby przedłużyć stosunek, ale zauważyłem, że ma to też zastosowanie do biegania.

W ten sam dzień wypróbowałem czy to faktycznie działa. I do tej pory jak to czytam to się sam się śmieję, gdyż dystans 17 kilometrów zrobiłem w około 1 godzinę 15 minut.

Jednak bardziej mnie to zdziwiło, że nie byłem jak zwykle zmęczony po takim dystansie. Miałem na tyle energii, że zahaczyłem jeszcze imprezę u znajomego, a do domu wróciłem bardzo późno. Jak widzisz ładuję to energią 😉

Jak To Zrobić? Jak Szybciej Biegać?

UWAGA. Przeczytanie tego będzie krótsze niż zajęło Ci przeczytanie całego artykułu, więc trzymaj się. Metoda polega na:

BIEGANIU I LICZENIU W TYM CZASIE OD 1 DO 100

I to na tyle! Myślę, że dzięki liczeniu do stu koncentrujesz się tylko na tym, a nie na tym, że: „bolą Cie nogi”, „tyle jeszcze dziś do zrobienia”, „pada deszcz i jest mgła a ja muszę biegać”, „nie mam już siły, dajcie mi do cholery shake’a i cheseburgera”

Jest to Metoda Dla Każdego?

Spróbuj- to się dowiesz. Przetestuj to sam i będziesz wiedzieć czy jest to twoja bajka 🙂

O Ile Rzeczywiście Wzrasta Tempo Biegania?

Na moim przykładzie. Normalnie robię jakieś 10 kilometrów w czasie ponad godziny. Stosując tę metodę przebiegłem 17 kilometrów w czasie ok. 1 godz. 15min więc jak widzisz tempo zostało genialnie zwiększone!

A Ty co o tym myślisz? Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Bezpłatny Trening Wideo