Jak BIEGAĆ SZYBCIEJ? Poznaj Prosty Sposób! - MiejZdrowie.pl

Jak BIEGAĆ SZYBCIEJ? Poznaj Prosty Sposób!

Jak biegać szybciej

Jak Biegać Szybciej? Czy Ci się To Przyda?

[fblike]

Wiem, że nie każdy musi być wielkim zwolennikiem biegania. Nie każdy chce wiedzieć jak biegać szybciej, żeby zdobywać medale na zawodach czy w celu zakwalifikowania się do olimpiady.

Prawdopodobnie jesteś taką osobą, ale wiemy, że większość naszych Czytelników to osoby, które chcą wzbogacić swój dzień o dodatkową dawkę ruchu. Często są to osoby zapracowane i bardzo zwracające uwagę na swój czas.

Świetnie by było robić więcej w mniejszej ilości czasu. Na przykład idziesz do pracy i robisz tam 3x więcej w tym samym czasie. Ciekawa wizja?

Oczywiście przykład wyżej jest jak najbardziej realny, ale nie będę dziś o tym pisał, bo to znaleźć możesz w innych wpisach na blogu.

Dziś pokaże Ci krok po kroku to co pozwoli Ci biegać szybciej

Co Ci to da?

Po przeczytaniu tego całego wpisu będziesz wiedział jak w łatwy sposób przyspieszyć swoje tempo biegania, dzięki czemu:

  • w czasie jednego treningu niesamowicie poprawisz kondycję,
  • spalisz więcej tłuszczu lub
  • nabierzesz niesamowitego rozpędu od samego początku dnia,

Po co Ci ta wiedza? Załóżmy, że dziennie przeznaczasz sobie 30 minut na bieganie. Jeśli jesteś początkującą w bieganiu osobą to ta metoda może zwiększyć Twoje tempo o jakieś 20 procent.

Niby mało jak na jeden bieg, ale zsumuj to sobie do aktywności w całym tygodniu, miesiącu- wychodzą wtedy ładne liczby 🙂

Nawet jeśli nie obchodzą Cie te cyferki i nie kładziesz się spać rozmyślając “kurcze- jak mam dziś przebiec więcej w te pół godziny” to może po prostu lubisz się dobrze naładować na cały dzień i mocniejszy, intensywniejszy trening będzie na to “jak znalazł”

A może jeszcze nie biegasz i myślisz czy warto to powiem Ci tak- WARTO. “Haj” po bieganiu jest nieporównywalny z niczym innym. Połącz sobie do tego haj po bieganiu  szybszym tempie- wyjdzie coś niesamowitego*

*mogę pisać o tym całe książki- najlepiej się o tym przekonasz, jeśli jutro rano pójdziesz sobie na próbę pobiegać. Sam zobaczysz, że warto.

Najczęstsze Problemy z Szybszym Bieganiem

Po tym jak polecałem ten tajemniczy sposób paru osobom dostawałem po jakimś czasie odzew, że to bieganie jest nie dla nich. Chodziło o to, że zwiększając drastycznie tempo robili sobie krzywdę w nogi i szybko się zniechęcali.

W całej tej metodzie jest ważne, żebyś robił to z wyczuciem i słuchał swojego ciała. Jeśli lecisz niby hart i czujesz, że jesteś jak w transie to biegnij dalej, szybciej.

Z kolei jeśli czujesz, że biegniesz i musisz zaraz zahaczyć o najbliższy oddział ratunkowy to lepiej zwolnij i spróbuj tej metody następnym razem. I tak do skutku, aż Twoje ciało przyzwyczai się do zwiększonego wysiłku.

Postępując według tego % kontuzji i obrażeń zmniejszy się bardzo szybko.

ZOBACZ ARTYKUŁ – “JAK ZMOTYWOWAĆ SIĘ DO ĆWICZEŃ

Czy Buty Odgrywają Dużą Rolę w Tym, żeby Biegać Szybciej?

Szczerze? Nie! Biegałem w butach za 350zł i w butach za 25zł (oczywiście w obu przypadkach mówimy o butach do biegania). I w tych i w tych wykręcałem dobre wyniki używając tej metody.

Ba! W butach za 25zł przebiegłem dystans 68 kilometrów i to mi również udowodniło, że buty i marka nie biegną za Ciebie tylko Ty!* 🙂

*nie mam żadnych wad postawy czy problemów z nogami, więc zwykłe buty nie robią mi krzywdy. Jeśli masz problemy z powyższymi to lepiej dobrać buty pod Twoje potrzeby.

Czas na Konkret- Jak Biegać Szybciej

Ok, rozpisałem się, ale skoro dalej tu jesteś, widzisz ekran i czytasz te słowa to zapewne jesteś bardzo ciekawy jak biegać szybciej. Już Ci piszę 🙂

Metoda jest niezwykle prosta i wstyd się przyznać, ale poznałem ją w zupełnie innych okolicznościach. Wtedy chodziło o to, żeby przedłużyć stosunek, ale zauważyłem, że ma to też zastosowanie do biegania.

W ten sam dzień wypróbowałem czy to faktycznie działa. I do tej pory jak to czytam to się sam się śmieję, gdyż dystans 17 kilometrów zrobiłem w około 1 godzinę 15 minut.

Jednak bardziej mnie to zdziwiło, że nie byłem jak zwykle zmęczony po takim dystansie. Miałem na tyle energii, że zahaczyłem jeszcze imprezę u znajomego, a do domu wróciłem bardzo późno. Jak widzisz ładuję to energią 😉

Jak To Zrobić? Jak Szybciej Biegać?

UWAGA. Przeczytanie tego będzie krótsze niż zajęło Ci przeczytanie całego artykułu, więc trzymaj się. Metoda polega na:

BIEGANIU I LICZENIU W TYM CZASIE OD 1 DO 100

I to na tyle! Myślę, że dzięki liczeniu do stu koncentrujesz się tylko na tym, a nie na tym, że: “bolą Cie nogi”, “tyle jeszcze dziś do zrobienia”, “pada deszcz i jest mgła a ja muszę biegać”, “nie mam już siły, dajcie mi do cholery shake’a i cheseburgera”

Jest to Metoda Dla Każdego?

Spróbuj- to się dowiesz. Przetestuj to sam i będziesz wiedzieć czy jest to twoja bajka 🙂

O Ile Rzeczywiście Wzrasta Tempo Biegania?

Na moim przykładzie. Normalnie robię jakieś 10 kilometrów w czasie ponad godziny. Stosując tę metodę przebiegłem 17 kilometrów w czasie ok. 1 godz. 15min więc jak widzisz tempo zostało genialnie zwiększone!

A Ty co o tym myślisz? Zostaw komentarz 🙂

Jeżeli masz swoje metody podziel się nimi poniżej w komentarzu. Jeśli chcesz więcej takich ciekawych porad to możesz poniżej w tej zielonej ramce wpisać swój adres e-mail. Wtedy co kilka dni będę Ci wysyłał sprawdzone informacje dla Twojego zdrowia i młodego wyglądu oraz dobrego samopoczucia.

[grwebform url=”https://app.getresponse.com/view_webform_v2.js?u=GRSUh&webforms_id=21743303″ css=”on” center=”off” center_margin=”200″/]

Dodaj komentarz

Kategorie
Bezpłatny Kurs