Jak Przestać Objadać się w Domu? Zobacz to

Jak przestać objadać się

Tutaj dowiesz się jak przestać objadać się oraz:

 • jakich metod użyć, aby jeść mniej,
 • jak przestać jeść emocjami,
 • jak skończyć z zajadaniem się z “nudów”,
 • co może oderwać Twoje myśli od jedzenia,

Poniżej znajdziesz film na Youtube o tej samej treści co poniższy artykuł. To dla tych co wolą obejrzeć wideo niż czytać. 

Jak Przestać Objadać się Domu? Co zawiera Ten Artykuł?

 1. Nowe zajęcie
 2. Ruch
 3. Jak zarobić nie ruszając się z domu?
 4. Jak polepszyć relację
 5. Ulepsz siebie

Jak przestać objadać się w domu?

Zanim napiszę Ci konkrety, pomyśl proszę o tym. Siedzisz w domu już kolejny tydzień. Cały facebook przejrzany, porozmawiałaś przez telefon już ze wszystkimi, nikogo nie ma w domu,a Ty się nudzisz- co tu robić?

Może jakiś film i przekąska?

Jeśli przychodzi Ci taka myśl jest już za późno. Moim zdaniem warto zaradzić temu i zająć się czymś, aby nie objadać się z nudów.

Też jestem łasuchem. Miałem ogromną nadwagę (ocierało się to o otyłość). Wiem, że jeśli się nudzisz to najprostszym wyjściem jest zjeść coś, obejrzeć film, itd.

Przez takie właśnie jedzenie z nudów waga zamiast stać pnie się w górę. Dlatego poniżej wypisałem idee na to czym możesz się zająć podczas wolnego czasu.

Przeczytaj artykuł “Co Daje Zimny Prysznic?
4 Powody Dlaczego Warto”

Wymyśl sobie jakieś zajęcie

Pisałem o tym wyżej. Często zajadamy “nudy”. Nasze ciało nie jest głodne. Po prostu jemy emocjami. Co z tym zrobić?

Możesz czytać ciekawe książki z dziedziny, która Cie najbardziej interesuję. Polecam psychologie. Moim zdaniem jej nigdy zbyt wiele.

Możesz też poświęcić czas, żeby przestać objadać się i pomyśleć co by tu zrobić, żeby zrzucić parę kilogramów.

Tak się składa, że kilka dni temu stworzyłem ebook “7 Ćwiczeń na Płaski Brzuch po 30-Tce” Jest on w pełni bezpłatny. Tu możesz go pobrać.

Kliknij tutaj, aby pobrać ebook ” 7 Ćwiczeń na Płaski Brzuch po 30-Tce” >>>

Sport czyli Jak Przestać Objadać Się

Sport to moim zdaniem remedium na wiele chorób. Możliwe, że kojarzysz terapie zajęciową. Specjalista zamiast przepisywać pacjentowi kolejne tabletki daję mu coś do roboty.

Oczywiście w dużym uproszczeniu. Sam po sobie wiem, że gdy przygotowywałem się do ultramaratonu (bieg na długości 70km) to nie miałem dylematu czy zjeść coś jeszcze lub pospać godzinkę dłużej…

Miałem ostrą harówkę, żeby przygotować ciało do ogromnego wysiłku. Bieg przebiegłem.

Dało mi do myślenia, że jeśli coś sobie założę to realizuję to!

Przeczytaj artykuł “Jak Szybko Schudnąć? 7 Skutecznych Metod” >>>

Praca Zdalna

Czy praca zdalna jest lekiem na to, żeby przestać objadać się? Tak! Jest to swojego rodzaju terapia zajęciowa, ale taka, w której zarabiasz.

Jak to działa? Po prostu wypisujesz na kartce swoje umiejętności po czym myślisz za którą z nich Ci zapłacą.

Przykładowo możesz być dobra w językach. Znasz ich kilka. Wtedy podczas przymusowego wolnego w pracy możesz sobie dorabiać dając lekcję językowe na Skype.

Uwierz mi, że jest wielu ludzi, którzy chcą uczyć się w ten sposób. Nie musisz ograniczać się do uczenia Polaków. Możesz uczyć jakiegoś języka ludzi ze Stanów lub Wlk. Brytanii i zarabiać 2-3 razy więcej.

Rodzina

Czas spędzony w domu nie musi być stracony. Wręcz być nie powinien. Gdy sytuacja w Polsce jest “normalna” to każdy z nas chodzi do pracy i często żyjemy za szybko.

Poświęcamy za mało czasu bliskim, skupiając się na karierze. Co nie jest zbyt ekologiczne. Byłoby, jeśli każda ze stron zyskuje.

Jeśli masz teraz dużo czasu w domu to może warto bardziej zaangażować się w sprawy rodzinne. Nie wiem jak to u Ciebie wygląda. Może lepiej, może gorzej. Warte przemyślenia.

Ulepszanie siebie czyli Jak Przestać się Objadać?

Często czas wolny sprzyja naszemu rozwojowi. Jedni zaliczają kolejny sezon w Netflix, inni rozwijają się na innych płaszczyznach. Twój wybór.

Moim zdaniem super byłoby się jakoś ulepszyć. Chociaż 1% dziennie. Uwierz, że nie wymaga to sporego wysłku, a po roku jesteś już lepsza o 365%!

Wyobraź sobie jakby to było być lepszą o 365%… Jak byś się wtedy czuła, ile zarabiała, jakie miałabyś relacje z rodziną, innymi?

Łatwo mówić- ciężej wykonać… Pomyśl o tym co odkładałaś ostatnio, bo nie było “czasu”. Teraz masz go dużo więcej.

Nauka języka, medytacja, praca nad sobą, nowa dieta? Sama wiesz najlepiej co “chodzi za Tobą”. Wybierz jedną rzecz i działaj z tym.

Pomysl jak świetnie będzie przyjść do pracy i pochwalić się co ostatnio ciekawego robiłaś. Większośc koleżanek będzie oglądać telewizję i objadać się.

Ty możesz je zaskoczyć i pochwalić się swoimi ciekawymi zajęciami. Wyjdziesz na tym o wiele lepiej.

Oczywiście- wszystko jest dla wszystkich. Nie oceniam nikogo. Każdy robi co chcę. Życie jednak warto przeżyć w jakiś ciekawy sposób.

PS. Jeśli myślisz poważnie o odchudzaniu to polecam Ci pobrać tego ebooka. Tam dowiesz się podstaw tego jak schudnąć i mieć ładny, płaski brzuch.

Kliknij tutaj, aby pobrać ebook ” 7 Ćwiczeń na Płaski Brzuch po 30-Tce” >>>

Jakie masz sposoby, aby przestać objadać się?

Napisz w komentarzu. Śmiało. Pomożesz tym na pewno innym. Dziękuje Ci za Twoją uwagę. Do zobaczenia w kolejnych wpisach 🙂

5 Responses

 1. Świetny artykuł! Akurat w czasie pandemii ludzie robią niepotrzebne zapasy, które i tak trafia do śmieci! W czasie tym, siedząc w domu ludzie sięgają po więcej przekąsek i niezdrowych rzeczy! Lepiej zadbać o to, i nie wrócić po kwarantannie 10kg grubszym… pozdrawiam dużo można się nauczyć z takich artykułów czekam na więcej !

 2. Bardzo ciekawe pomysły i rozwiązania na pewno przetestuje w swoim życiu. Każdemu bardzo serdecznie polecam wiedzę Jordana, ponieważ chłopak wie co mówi :).

 3. Super! Bardzo cenne uwagi, na pewno wdrożę w życie ???? Dzięki tej stronie nie nudzę się w tych ciężkich czasach! Dziękuję, że jesteś!

 4. Nie raz przetestowałem, że podjadanie i obżarstwo zabierają energię. To wypływa z różnych potrzeb A te potrzeby można inaczej zaspokajać niz jedzenie. Jeśli znajdziemy nowy sposób na zaspokajanie tych potrzeb możemy uwolnić się od jedzenia emocjami, a co za tym idzie zyskać więcej energii, zdrowia i czasu.

 5. Dokładnie tak! Często podjadamy właśnie z nudów, do filmu, serialu więc bardzo dobrym pomysłem byłoby zająć ten czas np. właśnie książką lub jakąś bardziej aktywną fizycznie czynnością 😀

Dodaj komentarz

Kategorie
Bezpłatny Kurs