Jak się NIE Starzeć? 6 SKUTECZNYCH Metod

Jak się nie starzeć? Jak Zachować Młody Wygląd

[fblike]Podam Ci tu parę konkretnych metod na to jak zachować stale młody wygląd, jak się nie starzeć oraz jak mieć mnóstwo energii.

Niektóre metody może już znasz- inne mogą być dla Ciebie totalną nowością…. To do czego Cie namawiam to jedno- przetestuj każdą na sobie i wtedy zweryfikuj czy to dla Ciebie 🙂 

Po co młody wygląd? Proste pytanie jednak dla każdego znaczy co innego. Dla jednych młody wygląd będzie kojarzyć się z atrakcyjnością. 

Dla innych z kolei da potwierdzenie, że są na dobrej drodze i zdrowe jedzenie/ćwiczenia opłaciły się. Czas na konkrety. (Warto czytać do końca, gdyż nigdy nie wiesz co akurat zadziała u Ciebie).

Poznasz całą masę metod jak się nie starzeć i mieć atrakcyjny młody wygląd! 

#1 „Stare myśli”

Samymi myślami możesz się bardzo szybko postarzeć. Myślenie o niedostatku, problemach, kompleksach bardzo szybko odbiję się na Twoim wyglądzie i zdrowiu. 

Wiele chorób, które powstają mają właśnie swoje źródło w głowie. Wystarczy temu zaradzić zmieniając swoje myślenie. 

Jeśli widzisz na co dzień mnóstwo starszych osób to widzisz upływ lat i mimo, że czasem nie skupiasz się na tym świadomie to i tak zapisuję się to w Twojej podświadomości. 

Nie mówię, że masz uciekać przed starszymi osobami. Chodzi też o to, by przebywać więcej z energicznymi, pozytywnymi ludźmi- to również udziela się Tobie. 

#2 „Przetworzone jedzenie”

To co jesz, buduje Ciebie. Nie ma nic złego pójść raz w tygodniu na kebaba. Gorzej, jeśli codziennie jest to Twoim śniadaniem. 

W skrócie: organizm przez nadmiar chemii dostarczanej przez pożywienie „utylizuje” to przez skórę (stad się biorą wypryski). 

Im więcej śmieci dokładasz tym bardziej obciążasz energetycznie organizm, bo ma coraz więcej „śmieci do wywalenia”.

#3 30min sportu

Warto wpisać sobie w codzienny plan dnia poranne bieganie lub jakąś inną aktywność typu cardio. Basen, rower, szybki marsz. 

Spróbuj zrobić to jutro, a zobaczysz jaką energię będziesz miał. Musisz jednak uważać, bo to uzależnia 😉 

Sam tak mam, że gdy rano się budzę to z automatu nakładam dres i idę na zewnątrz. Gdy nie uda mi się zrobić treningu to jakoś dziwnie się czuję… 

#4 Stres

Tak bardzo obecny w naszych szybkich czasach. To co możesz zrobić to świadomie kontrolować swoje myśli, swój nastrój tak by panować nad sobą. Jak panować nad stresem?

Sam czasem łapię się na tym, że coś błahego wytrąca mnie z równowagi- wtedy zadaję sobie pytanie „czy to jest warte moich nerwów/mojego zdrowia?” Zazwyczaj absolutnie nie 🙂 

ZOBACZ ARTYKUŁ – „JAK ZMOTYWOWAĆ SIĘ DO ĆWICZEŃ

#5 Radość/Pasja

Coś co wybija Cie do góry i sprawia, że Twoje oczy błyszczą na sama myśl o tej rzeczy. 

Jak sie nie strarzec

 Kiedy jesteś zaangażowany w swoje hobby to nie masz czasu nawet czasu myśleć o tym, że czas upływa; kolejne zmarszczki itp. Po prostu nie masz kiedy o tym myśleć.

Jak to mówią- „szczęśliwi czasu nie liczą” i to jest prawda. Kiedy w Twoim życiu nie ma żadnej pasji i żyjesz z dnia na dzień to wkrada się monotonia. 

Wtedy czas tez szybciej leci- ale na pewno nie z powodu naszego szczęścia. Ja pasjonuję się bieganiem.

Uwielbiam to robić i bardzo się cieszę, że znajomi kiedyś zabrali mnie na trening. 

Na początku myślałem „po co mam tam iść- bieganie jest dla idiotów”. Szybko zmieniłem zdanie po tym jak oni po 5km mieli dość, a ja nalegałem byśmy biegli dalej. 

#6 Eliksir młodości

Jest takie plemię. Nazywają się Hunzowie. Ktoś popełnił nawet o nich książkę. Jest to idealny przykład jak środowisko i język (brak negatywnych słów) może wpływać na Ciebie.

Książka ma trochę stron więc podrzucę Ci małą wskazówkę z niej. Skoro oni wyglądają bardzo młodo w temacie „jak się nie starzeć” mają sporo do powiedzenia 🙂 

Mianowicie- kobiety, które mieszkają w tym plemieniu stosują pewien naturalny kosmetyk 3xdziennie. Same twierdzą, że to jeden z ich tajników młodości. Chodzi tu o naturalny olej z pestek moreli.

Zawiera całą masę witamin niezbędnych dla skóry i bardzo ją regeneruję. 

Sam zauważyłem, że wyglądam młodziej niż parę lat temu- kwestia właśnie tego olejku oraz zmiany żywienia i innych nawyków. 

A Ty co o tym myślisz? Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Bezpłatny Trening Wideo